TÜRKİYENİN TARIM DÜNYASINDAN HABERDAR OL

E-Posta adresinizle kayıt olarak siteye eklenen tarım haberlerinden faydalanabilirsiniz...

Uluslararası Bal Komisyonu Antalya’da bir araya geliyor

Arı ürünleri sektörü, Uluslararası Bal Komisyonu’nun Antalya’da düzenlediği kongrede bir araya geliyor. Kongrede, balda hile kalıntı sorunları ve arı ürünleriyle ilgili bilimsel sunumlar yer alacak.

Uluslararası Bal Komisyonu Kongresi (International Honey Commission Congress 2017–IHC 2017) bu yıl 25-27 Eylül tarihleri arasında Maritim Pine Beach Otel, Belek-Antalya’da gerçekleştirilecek.

Kongre gündeminde, balda hile kalıntı sorunları ve arı ürünleriyle ilgili bilimsel sunumlar yer alıyor.

Kongre Düzenleme Komisyonundan yapılan açıklamada; kongrenin, uluslararası sergi, paketleme firmaları, ithalatçılar, ihracatçılar, üreticiler ve laboratuvar hizmetleri ve ekipmanları konusunda faaliyet gösteren sektör temsilcileri arasında bilgi ve deneyim paylaşımı anlamında önemli bir fırsat yaratacağı belirtildi.

Kongre gündeminde, balda hile kalıntı sorunları ve arı ürünleriyle ilgili bilimsel sunumlar yer alıyor.

Arı ürünleri sektörü, endüstri ve ticaretiyle uğraşanlar, araştırmacılar, bilim adamları, akademisyenler ve yasal otoritelerin katılacağı kongre, arı ürünleri ile ilgili hile, orijinallik, kalite, veteriner ilacı ve pestisit kalıntıları analizlerini gerçekleştiren laboratuvarlar ve laboratuvar ekipmanı firmalarını da bir araya getirecek.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: