TÜRKİYENİN TARIM DÜNYASINDAN HABERDAR OL

E-Posta adresinizle kayıt olarak siteye eklenen tarım haberlerinden faydalanabilirsiniz...

ZEYNEP ORAL’IN “ANADOLU’DA BİR DEVRİMCİ PRENSES” KİTABI İNKILÂP YAYIN EVİNDEN ÇIKTI

Gazeteci yazar Zeynep Oral, İtalyan Prenses Cristina’nın yüz elli yılı aşkın bir geçmişe dayanan ve yolu Osmanlı’yla da kesişen ilginç yaşam öyküsünü kaleme aldı.

Gazetecilik alanındaki uzmanlığını güçlü kalemiyle birleştiren Zeynep Oral, Anadolu’da Bir Devrimci Prenses kitabıyla okuyucuyu tarihsel bir yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor. Ülkesinin birliği, bütünlüğü ve kadınların özgürlüğü için savaşmış, akıllarda oluşmuş tüm önyargıları yıkıp geçen bir prenses olan İtalyan Prenses Cristina’nın hayatı okuyucuyla buluşacak.

Özgür Bir Ruh, Cesur Bir Yürek: İtalyan Prenses Cristina

İnkılâp Kitabevi imzasıyla raflardaki yerini alan; “Anadolu’da Bir Devrimci Prenses”, 1800’lü yılların İtalya’sında “soylu” kimliğine ve patriarkal düzene aldırmadan kadınların özgürlüğü, ülkenin birliği, bütünlüğü ve bağımsızlığı için savaşan Prenses Cristina Trivulzio Belgiojoso’nun Osmanlı’ya sığınmasını ve ardından yaşadıklarını konu alıyor.

Zeynep Oral, yenilikçi biyografi tekniğiyle kaleme aldığı Anadolu’da Bir Devrimci Prenses kitabı ilePrenses Cristina’yı adeta yaşatıyor. Okuru tarihsel bir serüvene çıkaran Anadolu’da Bir Devrimci Prenses, Milano’dan Kudüs’e uzanan uzun bir yolculuğa çıkarıyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: