TÜRKİYENİN TARIM DÜNYASINDAN HABERDAR OL

E-Posta adresinizle kayıt olarak siteye eklenen tarım haberlerinden faydalanabilirsiniz...

YENİ DOĞAN BUZAĞILARA YEM DESTEĞİ

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Karaisalı Belediyesi tarafından uygulamaya geçirilen ‘Kırsalda et sığırcılığını destekleme ve geliştirme’ projesi kapsamında bugüne kadar 2 bin 300 ineğe tohum atıldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Karaisalı Belediyesi arasından 2016 yılında imzalanan protokol kapsamında uygulamaya konulan ve pilot uygulama alanı olarak Karaisalı’da başlatılan ‘Kırsalda et sığırcılığını destekleme ve geliştirme’ projesinde 2018 yılı itibariyle toplam 2 bin 300 etçil simental, angus ve piedmentosa cinsi tohum atıldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından temin edilen etçil simental, piedmentosa ve angus cinsi sperma tohumları, Karaisalı’da faaliyet gösteren ve projeye destek veren serbest veteriner hekimleri tarafından ilçe merkezi ve kırsalda bulunan ineklere tohumlama yöntemiyle atıldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin pilot uygulama olarak Karaisalı’da başlattığı ve önümüzde ki senelerde tüm ilçelerde uygulanacak olan ‘Kırsalda et sığırcılığını destekleme ve geliştirme’ projesine katılan ve bu kapsamda buzağısı doğan vatandaşlara Karaisalı Belediyesi tarafından yem desteği sağlandı.

Karaisalı Belediyesi ile İlçe Tarım Kredi Kooperatifi arasında imzalanan protokol ile bugüne kadar doğan 700 etçil simental, angus ve piedmentosa cinsi ineklere yem desteği sağlandı.

Bu projede ki amaçlarının büyükbaş hayvan üreticilerini desteklemek, kırsaldan kente göçü engellemek, bölgesel kalkınmayı sağlamak ve ülkemizde baş gösteren kırmızı et açığını azaltmayı desteklemek olduğunu belirten Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, “Kırsalda et sığırı yetiştiriciliği projesi sayesinde yetiştiricilerimizin ürettikleri hayvanların et veriminin, kalitesinin ve işletme karlılığının artırılması ile ilçemizin kalkınmasını sağlayacağız. İlçenin geleceğini planlayarak toplumun refah seviyesini yükseltmek istiyoruz. Uygulamaya geçen projelerle üreticilerimizi destekleyen ve desteklemeye devam eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir