TÜRKİYENİN TARIM DÜNYASINDAN HABERDAR OL

E-Posta adresinizle kayıt olarak siteye eklenen tarım haberlerinden faydalanabilirsiniz...

Süheyla Tokyay’dan yıl sonu etkinliği

Eğitim hayatında 34.yılı geride bırakan Süheyla Tokyay Koleji bu sene ikincisini düzenlediği yıl sonu etkinlikleri ile 1985 yılı da dahil olmak üzere öğretmen, öğrenci, öğrencilerin aileleri ve adanalılar ile bir araya geldi. Yıl sonu etkinlikleri kapsamında hünerlerini sergileyen öğrenciler izleyicilere keyifli anlar yaşattı. Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Süheyla Tokyay ve kuruluşundan bu yana eğitime destek veren öğretmenleri ile bir araya geldiler. Yıl sonu gösterisine kurucu Süheyla Tokyay’ın şu sözleri damgasını vurdu.

DSC_0760

BİZ BİR AİLEYİZ

“Biz bir eğitim kurumunun ötesinde bir aileyiz. Yıllardır birbirimize kenetlenmiş bir şekilde eğitimcilik anlayışımızı devam ettirmekteyiz. Yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin Türkiye çapında almış olduğu dereceler bizlere gurur veriyor. Yalnızca dersteki başarıları değil kültürel, sanatsal alanlarda öğrencilerimizin aldığı başarılar bizleri daha da mutlu ediyor. Adana’da, Emek Mahallesi’nde yetiştirdiğimiz çocuklar her alanda Türkiye dercesi elde ettiler. Onları tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin bu başarılarında en büyük etken olan 1985’ten bu güne Süheyla Tokyay Koleji’nde emek veren bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Süheyla Tokyay’ın yetiştirdiği  öğretmenler yarın Süheyla Tokyay’ı da aşacaklardır” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar , eğitimin ülkemizde ve tüm dünyada en temel ve öncelikli olduğunu belirtti. Karalar 1985’ten bu güne Adana’ya emek eden başta Süheyla Tokyay olmak üzere yetiştirdiği bütün eğitimci ve öğrencilerine teşekkür etti.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir