TÜRKİYENİN TARIM DÜNYASINDAN HABERDAR OL

E-Posta adresinizle kayıt olarak siteye eklenen tarım haberlerinden faydalanabilirsiniz...

SEYHAN BELEDİYESİ’NE TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ’NDEN 2 ÖDÜL

Tarihi Kentler Birliği tarafından 16 yıldır düzenlenen, “Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması”nın ödül töreni YAPEX Restorasyon Fuarı’nda yapılacak. Yarışmada Seyhan Belediyesi’nce yapılan Av. Turan Arun Sokağı Sağlıklaştırma Projesinin uygulaması ile Nuri Has Pasajı ponjeleriyle ile Tarihi Kentler Birliği süreklilik ödülüne almaya hak kazandı.

SÜREKLİLİK ÖDÜLÜ

Koruma alanında bütüncül bir programı ve kapsamlı senaryoları uzun süre istikrarlı bir biçimde uygulamaya devam eden Seyhan Belediyesi Av. Turhan Arun Sokağı Sağlıklaştırma Projesi ve Nuri Has Pasajı Projesi ile süreklilik ödülü almaya hak kazandı. Başkan Karalar’ın göreve geldiği günden bu yana Tarihe verdiği önem ve uyguladığı projelerle birçok ödüle layık görüldü.

“TARİHİMİZE SAHİP ÇIKMAYA DEVAMA EDECEĞİZ”

Adana’nın tarihinin bilinen 8 bin yıllık geçmişi olyduğuna vurgu yapan Seyhan Beldiye Başkanı Zeydan Karalar, tarihsel ve kültürel dokunun Adana’da korunması için büyük gayret gösterdiklerini dile getirdi. Başkan Zeydan Karalar,

” Adana’nın tarihi yapılarının korunmasına büyük önem gösteriyoruz. Bilinen tarihimiz 8 bin yıl öncesine dayanır. Geçmişi uzun yıllara dayanan Adana’nın tarihi yapılarını korumak için canla başla çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız sadece Adana’da değil Adana dışındada takdir görüyor. Buda bizleri gururlandırıyor” ifadelerine yer verdi.

Proje ve uygulamaların değerlendirildiği yarışmanın ödül töreni 16 Kasım Perşembe günü Antalya Expo Center’da düzenlenen YAPEX Restorasyon Fuarı’nda gerçekleştirilecek.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: