TÜRKİYENİN TARIM DÜNYASINDAN HABERDAR OL

E-Posta adresinizle kayıt olarak siteye eklenen tarım haberlerinden faydalanabilirsiniz...

ŞAHİN BİLGİÇ:TEMENNİMİZ ENFLASYONUN TEK HANELİ RAKAMLARA DÜŞMESİ

 

 

Adana Ticaret Borsası meclis toplantısında konuşan Başkan Bilgiç, Enflasyonun ve faizlerin düşmesiyle 2020 yılının ilk çeyreğinde ekonominin daha iyi hale geleceğini belirterek “Türkiye olarak daha çok üretmeli, yeni pazarlar bulmalı ve ihracata yönelmeliyiz.” dedi.

Adana Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Şahin Bilgiç, “96. Yılını kutladığımız Cumhuriyetimizin 100. Yılında her yönüyle gelişmiş bir Türkiye özlemindeyiz. Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkarak Cumhuriyet tarihimizden önce kurulan ticaret borsamızı çalışanlarımızın ve meclisimizin gayretleriyle örnek borsa olmasına devam edeceğiz.”

Başkan Bilgiç, “2019 yılındaki faiz indirimleri ekonomiye olan güveni arttırmaktadır. Merkez Bankasının bu kararı 2020 beklentilerini önemli şekilde olumlu etkilemiştir. Bu karar ile duran yatırımların önü açılmış olacaktır. Bu da Türkiye’nin ekonomisi için önemli kazanç demektir. 2019 yılı hem ekonomide hem tarımda ve sanayide hem de ticarette sıkıntılı bir yıl oldu. İhracaatlarımızda umduğumuzu bulamadık. Ama şu an enflasyonun ve faizlerin düşmesiyle 2020 yılının ilk çeyreğinde ülke ekonomisi daha iyi hale gelecektir. Temennimiz enflasyonun tek haneli rakamlara düşmesidir. Türkiye ancak üreterek ve ihraç ederek büyür. Biz Adana Ticaret Borsası olarak, üyelerimize, Adanamıza, bölgemize hizmete devam etmenin azmi ve gayreti içerisindeyiz. Ayrıca kahraman ordumuzun ‘Barış Pınarı Harekatıyla’ sınırlarımızı bölücü ve hain terör örgütlerinden korumak için vermiş olduğu mücadeleyi sonuna kadar desteklediğimizi ifade ediyoruz.”

TÜRİB KOLAYLIK SAĞLIYOR

Başkan Bilgiç, “Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) kurulduğu günden beri faaliyetlerine iyi bir şekilde devam ediyor. Buraya henüz üye olamayan üyelerimizin ticari hacimlerini arttırmak ve ticaretlerini, kolaylaştırmak için üye olmalarını bekliyorum. Ayrıca Lisanlı Depolardaki ürünlerini sistem üzerinden kendi ofislerinde kolaylıkla işlem yapabilirler. İhtiyaç duydukları tüm ürünleri rahatlıkla alıp, satabilirler.” diyerek üyelerini 5 Kasım 2019 tarihinde başlayacak olan Uluslararası Tarım Fuarına ve bu kapsamda gerçekleştirilecek tüm etkinliklere katılmaya davet etti.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir