TÜRKİYENİN TARIM DÜNYASINDAN HABERDAR OL

E-Posta adresinizle kayıt olarak siteye eklenen tarım haberlerinden faydalanabilirsiniz...

KONYA TARIM FUARI BAŞLIYOR

TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri Genel Müdürü İlhan Ersözlü, 16’ncı Konya Tarım Fuarı’nın 20 Mart’ta kapılarını ziyaretçilere açacağını söyledi. Ersözlü, “Katılımcı ve ziyaretçi sayısı bakımından Türkiye’nin en büyük tarım fuarı olacak.” dedi.

İlhan Ersözlü düzenlediği basın toplantısında, 16. Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarının  20 – 24 Mart 2018 tarihleri arasında Konya Ticaret Odası – Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirileceğini ifade etti. Ersözlü şöyle dedi:

Bir yılı aşkın süredir devam eden satış ve pazarlama faaliyetleri sonrasında Konya Tarım Fuarı, bu yıl fuaye ile birlikte 7 ayrı salonda 66.000 m2 kapalı, 30.000 m2 açık alan olmak üzere toplam 96.000 m2’lik sergileme alanında 20 ülkeden 1281 marka, 427 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile gerçekleştirilecek, 5 gün boyunca 60 ülke ve 75 şehirden gelecek 300.000’in üzerinde ziyaretçiyi ağırlayacak.

Tarımsal mekanizasyon anlamında tüm teknolojik yeniliklerin görücüye çıkacağı fuar süresince, Türkiye’de ilk kez lansmanı yapılacak traktörlerden biçerdöverlere, tarımsal ekipmanlara ve çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapılacak.

Yurt içinden ziraat odaları, tarım il ve ilçe müdürlükleri, kooperatifler ve Pankobirlik destek ve iş birlikleri ile gerçekleştirilen heyet organizasyonları ile Konya, üretici ve çiftçilerimizin buluşma noktası olacak.

Konya Tarım Fuarı artık sadece ülkemiz açısından değil, Avrasya coğrafyasının da sektöründeki en büyük ve en verimli buluşması haline geldi. 5 gün boyunca hedef pazar niteliği taşıyan, ihracat oranlarımızın yüksek olduğu ülkelerden gelecek heyetlere ev sahipliği yapacak. Akreditasyonu tamamlanmış, 41 ülkeden (Fas, Tunus, Cezayir, Kongo, Güney Afrika, Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Gürcistan, İran, Irak, Mısır, Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar, Umman, Sudan, Kenya, Nijerya, Meksika, Sırbistan, Makedonya, Bosna Hersek, Hırvatistan, Macaristan, Bulgaristan, Romanya, Rusya, Ukrayna, Yunanistan, Almanya, İngiltere, Fransa, İspanya, Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan, Pakistan, Çin, Afganistan) 2718 iş insanı Konya’da olacak. Bu yıl hedefimiz en az 60 ülkeden ziyaretçiyi katılımcı firmalarımız ile buluşturmaktır.

Konya Sanayi Odası destek ve iş birliği ile önceki yıllarda da büyük başarılar ile hazırladığımız B2B Uluslararası İkili İş Görüşmeleri etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. İkili iş görüşmeleri kapsamında Avrupa ve Balkanlar başta olmak üzere Orta Asya Cumhuriyetleri, Kuzey Afrika ve Ortadoğu’dan gelecek ziyaretçilerimizi, fuar alanı konferans salonlarımızda 3 gün sürecek bir programla 20 – 23 Mart’ta bir araya getireceğiz.

Ayrıca Konya Ticaret Odası, TKDK, MEVKA, Konya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve KOP iş birliği ile fuar süresince gerçekleştireceğimiz Tarımsal Destekler ve Sürdürülebilir Tarım Paneli ile ‘Tarım 4.0’ mevzusunun derinlemesine incelenmesine olanak tanıyacağız. Bu önemli gelişmelerin Konya Tarım Fuarı’na yeni bir soluk getireceğine inanıyoruz.

Konya Tarım Fuarı sadece bizlerin değil şehrimizin de en önemli etkinliklerinden biri haline gelmiştir. Şehrimizin sosyo-ekonomik hayatına büyük katkıları olan fuarımız ile bu yıl da fuar haftasında tüm otellerimizin dolduğunu, alışveriş merkezlerimizin, restoranlarımızın ve tüm esnafın Konya Tarım Fuarı için ekstra bir hazırlık yaptıklarını görüyoruz. Konya, fuar vesilesiyle şehrimize gelen yerli ve yabancı yüz binlerce ziyaretçiyi beş gün boyunca en iyi şekilde ağırlayacaktır.

“Ersözlü: Hedef 300.000’in üzerinde ziyaretçi”

Tüyap Konya, Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın üçüncü büyük tarımsal mekanizasyon fuarı olan Konya Tarım Fuarı ile 2018 yılında da 300.000’in üzerinde ziyaretçiye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.”

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir