TÜRKİYENİN TARIM DÜNYASINDAN HABERDAR OL

E-Posta adresinizle kayıt olarak siteye eklenen tarım haberlerinden faydalanabilirsiniz...

İTHAL EDİLEN TOZ BAL ÜLKEMİZDE ÜRETİLDİ

Ülkemizin yüksek yaylalarında doğal olarak yetişen çeşitli çiçek florasının zenginliğini ekonomiye kazandıran Anavarza Bal, Türkiye’de ilk kez TOZ BAL üretti.

Anavarza Bal Genel Müdürü Can Sezen, “Türkiye çiçek florası zenginliği olarak dünyada eşsiz bir coğrafya. Dünyanın en lezzetli ballarını bu coğrafyadan lezzet tutkunlarına ulaştırmak için çabalıyoruz. ‘Her bal tatlıdır ama her bal lezzetli değildir’ iddiasındayız. Markalaşma süreci uzun ve yorucu bir süreçtir. Bugüne kadar ithal olarak ülkemize gelen Toz Bal artık Anavarza Bal tarafından üretiliyor. Türkiye’de ilk kez Anavarza Bal tarafından üretilen TOZ BAL, tüketiciler tarafından da büyük ilgi gördü” dedi.

Bir dizi ziyaret için Adana’ya gelen Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, Kozan’da Anavarza Bal Tesisleri’ni gezerek, Anavarza Bal Genel Müdürü Can Sezen’den bilgi aldı.

Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, İlçe Tarım Müdürü Ömer Erdoğan ile birlikte tesislere gelen Bakan Yardımcısı Işıkgece’ye TOZ BAL hakkında bilgi veren Genel Müdür Can Sezen ve İşletme Müdürü Sezen Garip, tüketicilerin TOZ BAL’ı beğendiklerini ve ürünün rağbet gördüğünü belirterek, bal sektörü ve tesisle ilgili açıklamalarda bulundular.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: