TÜRKİYENİN TARIM DÜNYASINDAN HABERDAR OL

E-Posta adresinizle kayıt olarak siteye eklenen tarım haberlerinden faydalanabilirsiniz...

İDSO KONSERLERİ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ’NDE BAŞLIYOR

DenizBank’ın 19 yıldır desteklediği İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) Konserleri’nin 2023-2024 sezonu, 29 Eylül Cuma akşamı saat 20.00’de gerçekleşecek konserle, Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) başlıyor.

“Sanata Evet” yaklaşımıyla DenizBank’ın 19 yıldır desteklediği İDSO DenizBank Konserleri, şehrin sanat yaşamına damga vurmaya devam ediyor. İDSO DenizBank Konserleri’nin 2023-2024 sezonu 29 Eylül’de açılış konseri ile başlıyor.

29 Eylül Cuma akşamı saat 20.00’de AKM Türk Telekom Opera Salonu’nda gerçekleşecek açılış konserinde, İDSO şef Gürer Aykal yönetiminde, keman virtüözü Cihat Aşkın’a eşlik edecek.

Konserde ilk olarak ünlü Japon besteci Yasushi Akutagawa’nın (1925-1989) yaylı orkestra için “tripyque”i eseri, ardından değerli müzik adamı besteci Ulvi Cemal Erkin’in (1906-1972) Keman Konçertosu ve son bölümde bir dünya klasiği P.İ Tchaikovsky‘nin, Senfoni no4. eseri İDSO DenizBank konserinde icra edilecek.

İDSO Yönetim Kurulu Başkanı Timuçin Abacı; “Müziksever dostlarımızla bir sezona daha başlamanın mutlu heyecanı içindeyiz. Öncelikle ana sponsorumuz DenizBank olmak üzere, tüm destekçilerimize teşekkür ediyorum. Konserlerimizde daima bizlerle olan sanatsever dostlarımızla keyifli bir sezon geçirmeyi diliyorum” dedi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: