TÜRKİYENİN TARIM DÜNYASINDAN HABERDAR OL

E-Posta adresinizle kayıt olarak siteye eklenen tarım haberlerinden faydalanabilirsiniz...

“HEDEF TEK GÜÇLÜ GELECEK BULUŞMALARI’ VAKIFBANK HEYETİ ADANA’DA

Bölge ziyaretleri kapsamında Adana’yı Genel Müdür Yardımcıları ile birlikte ziyaret eden VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, 2023 vizyonuyla çalışan Adana’nın tarım, sanayi ve enerji ihtisas bölgeleriyle yeniden ihtişamlı günlerini yakalayacağını söyledi. Üstünsalih, “Adana’ya kalkınmada öncülük yakışır” dedi.

VakıfBank üst yönetimi, ‘Hedef Tek, Güçlü Gelecek Buluşmaları’ kapsamında Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç ve Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Menevşe’yi ziyaret etti. Görüşmelerle ilgili bilgi veren VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, “Çukurova Türkiye’nin gelişiminde çok önemli bir yere sahip. Pamuk gibi kalkınmayı hızlandıran endüstriyel ürünler ilk olarak bu verimli topraklarda yetiştirildi. Çukurova, Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi oldu. Cumhuriyet Türkiye’sinin sanayi devrimini gerçekleştirmesinde bu toprakların nasıl büyük bir katkısı olmuşsa 2023 vizyonu kalkınma hamlesinde de Adana yine öncü olarak yer alacak” dedi.

1565420846_1565336271_ATO_Bas__kan___Atilla_Menevs__e_Ve_Vak__fBank_Genel_Mu__du__ru___Abdi_Serdar_U__stu__nsalih

Enerjik Adana, yükselişini hızlandıracak

Adana’nın tarım, sanayi ve enerji ihtisas bölgeleriyle yeniden ihtişamlı günlerini yakalayacağını belirten Üstünsalih, EPDK verilerine göre Adana’nın, 1 milyon 677 bin 603 MW’lık kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük üçüncü enerji üretim gücüne sahip il olduğunu dile getirdi. Üstünsalih, “Enerji konusunda ciddi hamleler gerçekleştiren ilimiz özellikle Ceyhan Enerji İhtisas Bölgesi’nde önemli başarılar elde etti. Sadece 2019’un ilk yarısında Ceyhan bölgesi, milyarlarca dolarlık yatırım aldı. İnanıyorum ki sanayi ve tarım ihtisas bölgelerinin de kurulmasıyla Adana, 2023 vizyonu yükselişini hızlandıracak” şeklinde konuştu.

“Adana’nın yarınlarını birlikte inşa edeceğiz”

2.2 milyonluk nüfusunun yüzde 41’inin genç olmasının yeni hedeflere ulaşmak için kentin önemli bir avantajı olduğunu belirten Üstünsalih,“VakıfBank olarak amacımız güçlü bir gelecek ve güçlü bir Türkiye için milli bilançomuza çalışmak. Bu yüzden reel ekonominin her zaman destekçisiyiz. İnanıyorum ki girişimci bir ruha sahip olan Adana’nın yarınlarını inşa etmek için daha fazla birlikte yol alma fırsatımız olacak” şeklinde konuştu

 

1565420852_1565336283_Vak__fBank_1

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir