TÜRKİYENİN TARIM DÜNYASINDAN HABERDAR OL

E-Posta adresinizle kayıt olarak siteye eklenen tarım haberlerinden faydalanabilirsiniz...

GİTAR ÇALMA DÜNYA REKORU ADANA’DA KIRILACAK!

Nisan’da Adana’da – 2018 Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı, tarihe geçecek bir rekor denemesine ev sahipliği yapacak. Organizasyonunu Anka Kuşu Yapım Organizasyon’un üstlendiği rekor denemesi, 8 Nisan 2018 Pazar günü Adana Beyazevler Mahallesi’nde yer alan Çamlık alanında gerçekleştirilecek. En az 7000 kişinin katılımı ile Toplu Gitar Çalma Dünya Rekor Denemesi, “Akdeniz Akşamları” eşliğinde gerçekleşecek. Adanalı sanatçı Serhan Kelleözü’nün “Akdeniz Akşamları”nın, aynı anda, tüm katılımcılar tarafından gitar eşliğinde çalınması ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girilecek.

Toplu Gitar Çalma Dünya Rekor Denemesi  Divan Otel’de gerçekleştirilen basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu. Toplu gidar çalma dünya rekor denemesi tanıtım toplantısına Nisan’da Adana’da Karnavalı’nın fikir önderi ve Komite Başkanı, Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, ADSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Nas, Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Halil Avşar ve Sanatçı Serhan Kelleözü katıldı.serhan_gitar_rekor1

Anka Kuşu Yapım Organizasyon yöneticisi Ersan Işıksoyi, “Hedefimiz 2012 yılında, Polonya’da 6347 kişinin katılımıyla kırılan toplu gitar çalma rekorunu kırmak. Polonya kendi rekorunu kırmak için her yıl yeniden organizasyon düzenlese de 2012’de kırılan rekoru egale edecek katılım hala sağlanamadı. Biz rekoru, Adana’da Akdeniz Akşamları eşliğinde minimum 7000 kişilik bir katılım ile kıracağız ve her sene bu rekoru yeniden kırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Organizasyonun gerek Adana, gerekse Türkiye’nin tanıtımı açısından büyük önem arz ettiğini belirten Işıksoy, şunları söyledi:

“Gerekli tüm hazırlıklar tamamlandı. Rekor denemesine katılmak isteyenler www.toplugitarcalmadunyarekordenemesi.com adresinden başvuru formunu doldurarak organizasyonu katılabilecekler. Akdeniz Akşamları şarkısının bestekarı Serhan Kelleözü, çok sayıda sanatçı ve tanınmış isim de bu organizasyonda bizlerle birlikte olacak. Guinness Rekorlar Kitabı yetkilerince yapılacak gözlem ve raporlama neticesinde organizasyon rekorlar kitabına girecek. Uluslararası basında da büyük yankı uyandıracağını düşündüğümüz organizasyon ülkemizin ve Adanamızın tanıtımına çok ciddi katkılar sağlayacak”.

serhannn_gitarrr_adana“BU PROJE, PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ’Nİ BÜYÜTECEK ”

Nisanda Adanada Uluslar arası Portakal Çiçeği Komite Başkanı Ali Haydar Yurtsever, Toplu Gitar Çalma Dünya Rekor Denemesi projesini ilk duydukları anda hiç tereddüt etmeden “mutlaka yapmalıyız” dediklerini ifade etti. Ali Haydar Bozkurt, şöyle konuştu:

“Elbette Portakal Çiçeği Karnavalı bu projenin tanıtılmasında önemli. Çünkü artık karnavalımız 6. senesine geldi. İçerisine koyulan herhangi bir projeyi sadece Türkiye’ye değil tüm dünyada milyonlara ulaştırabilecek bir olgu oldu. Ancak Portakal Çiçeği Karnavalı’nın tek başına kalmaması, içerisinde gerçekleşecek projeler üretilmesi en başından bu yana arzuladığımız hayal ettiğimiz bir şeydi. Bugün lansmanı yapılan Toplu Gitar Çalma Dünya Rekor Denemesi, işte tam da böyle bir proje. Bugüne kadar aldığımız en güzel projelerden birisi olduğunu söyleyebilirim. Çünkü bu proje, öyle bir proje ki, Adna’yı, Akdeniz Akşamları şarkısını, Guinness Rekorlar Kitabı sayesinde dünyaya duyuracak. Bunun da ötesinde, Portakal Çiçeği Karnavalı’nın daha da büyüyüp güçlenmesini sağlayacak. Buradan şunun sözünü de vermek istiyorum. Rekor denemesinde ben de orada olacağım ve Saygıdeğer Hocamız Serhan Kelleözü’nün yanında ben de Akdeniz Akşamlarını çalarak bu rekorun destekçilerinden birisi olacağım”serhan_gitar_rekor

 

CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, konuşmasında rekor denemesinin Türkiye’nin hatta dünyanın gözünü Adana’ya çevirecek bir proje olduğunu söyledi. Projeyi duyduğu anda heyecanlandığını söyleyen Özdiş, “Bu tarz projeler sayesinde Adana bir cazibe merkezi olacak. Bizler de siyasiler olarak bize ne düşüyorsa yerine getireceğiz, sonuna kadar bu organizasyonun yanında olacağız” dedi.

Akdeniz Akşamları şarkısının söz yazarı Serhan Kelleözü de böyle bir organizasyondan çok mutlu olduğunu ifade ederek, basın toplantısında gitarıyla Akdeniz Akşamları adlı eserini seslendirdi.

serhan_gitarr

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir