TÜRKİYENİN TARIM DÜNYASINDAN HABERDAR OL

E-Posta adresinizle kayıt olarak siteye eklenen tarım haberlerinden faydalanabilirsiniz...

DOĞRU’DAN MİLLETVEKİLLERİNE ÇAĞRI: NARENCİYE ÜRETİCİSİNİN SESİNİ DUYURMA VAKTİ

Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru, Adana, Mersin ve Hatay Milletvekillerine , “Vakit narenciye çiftçisi için sesimizi duyurma vakti. Haydi, şimdi lütfen!” çağrısında bulundu.

“narenciye çiftçisi dertli: Hasat zamanı gelmiş ürünü dalda” diyen Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru, sosyal medya X hesabından paylaşımında milletvekillerine de çağrıda bulundu. Doğru’nun paylaşımları şöyle:

“Adana Çiftçiler Birliği Başkanı milletvekillerine çağrıda bulundu: “Vakit narenciye çiftçisi için sesimizi duyurma vakti, haydi şimdi LÜTFEN !!”

Telefonlarım susmuyor, narenciye çiftçisi dertli: Hasat zamanı gelmiş ürünü dalda, satamayan, sattığı alıcının fiyatını düşürmesinden veya alımdan vazgeçmesinden, çürüyen meyvesini daldan toplama masrafından yakınanlar, neden bir adım atılmadığından şikayet edenler.

Çözüm önerimiz var; Narenciye ihracatına 2.250 TL/Ton DFİF veya % 10 Döviz Değişim Desteği.. Hangisi bütçe şartlarına uygunsa ama vakit geçirmeden, meyve çürümeden.. Adana, Mersin, Hatay vekilleri, vakit narenciye çiftçisi için sesimizi duyurma vakti, haydi şimdi.”

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: