TÜRKİYENİN TARIM DÜNYASINDAN HABERDAR OL

E-Posta adresinizle kayıt olarak siteye eklenen tarım haberlerinden faydalanabilirsiniz...

ÇUKUROVA DEVLET SENFONİ ORKESTRASINDA “DVORAK GECESİ”

 

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO) bu kez dünyaca ünlü besteci Antonin DVORAK’ın ölümsüz eserlerini Adanalı sanatseverlerin beğenisine sunacak.

Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonun’da 12 Nisan 2019 Cuma akşamı saat 20.00’de, gerçekleşecek olan konserde dünyaca ünlü besteci Antonin DVORAK’ın ölümsüz eserlerini Adanalı sanatseverlerin beğenisine sunacak. Bu konseri,1969 Kiev doğumlu Dnipropetrovsk Akademik Senfoni Orkestrası’nın Sanat Yönetmeni ve Asıl Şef Direktörüve Ukrayna’da en çok talep gören orkestra şeflerinden biri olan Natalia PONOMARCHUK yönetecek.

Bu hafta, 1996 yılında Adana’da doğan ve 20 yaşında, en eski ve en saygın yarışmalarından biri olan 15.“Uluslararası Henryk Wieniawski KemanYarışması”nı kazanarak müzik dünyasının dikkatini üzerine çekenVeriko TCHUMBURIDZE Solist olarak yeralacak ve A.DVORAK’ın “Keman Konçertosu” eserini seslendirecek.

ÇDSO, programın ikinci yarısında A.DVORAK’ıns enfonikşiirlerinden “Öğle Cadısı” ve “Su Cini” eserlerini sanatseverlerin beğenisin esunacaklar.

 

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir