TÜRKİYENİN TARIM DÜNYASINDAN HABERDAR OL

E-Posta adresinizle kayıt olarak siteye eklenen tarım haberlerinden faydalanabilirsiniz...

BOĞAZDA EDEBİYAT RÜZGARI ESECEK

 

Sarıyer Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen 8. Edebiyat Günleri, 25-29 Eylül’de, 210 yazar ve şairin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Sarıyer Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen 8. Edebiyat Günleri, 25-29 Eylül’de, 210 yazar ve şairin katılımıyla gerçekleştirilecek. Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda düzenlenen 8. Edebiyat Günleri’nde 5 gün boyunca edebiyat rüzgârı esecek.
Sadece Sarıyerliler ‘in değil, tüm İstanbulluların da yakından takip ettiği 8. Sarıyer Edebiyat Günleri’ne 40 yayınevi ile 210 yazar katılacak. Her yıl olduğu gibi bu yılda birçok şair, yazar, gazeteci, akademisyen ve edebiyatçıya ev sahipliği yapacak olan Edebiyat Günleri’ne usta yazar Hıfzı Topuz onur konuğu olacak. Sarıyer Edebiyat Günleri Beyaz Martı Edebiyat Onur Ödülü ise yazar Ahmet Ümit’e verilecek. Etkinliğin finalinde ise Selda Bağcan konseri var.

DÖRT BÜYÜK BAŞKAN SARIYER’DE

Bu arada Türkiye’nin 4 büyükşehrinin CHP’li belediye başkanı da 8. Sarıyer Edebiyat Günleri’ndeki panelde buluşacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in moderatörlüğünü yapacağı ‘Yerel  Yönetimler ve Edebiyat’ konulu panele katılacaklar.
ŞİİR EŞLİĞİNDE BOĞAZ TURU

Öte yandan 8. Sarıyer Edebiyat Günleri programı kapsamında Şiir Teknesi de, Celil Nalçakan, Hakan Gerçek ve Şükrü Erbaş’ın seslendireceği şiirlerle boğazda maviliklere açılacak. Etkinliğe farklı ilçelerden katılacak edebiyatseverler için Kadıköy ve Beşiktaş’tan kalkacak Şiir Hatları; Grup Yol’a Düş’ün müzik ve şiir dinletisiyle keyifli şiir yolculuğu yapacak. BEYAZ MARTI EDEBİYAT ÖDÜLÜ AHMET ÜMİT’İN
İmza günleri, söyleşiler, şiir teknesi, şiir hatları, sergi ve konserlerle renklenecek etkinliklerde Sarıyer Edebiyat Günleri ile özdeşleşen Beyaz Martı Edebiyat Onur Ödülü’ de sahibini bulacak. 2014 yılında verilmeye başlanan “Beyaz Martı Edebiyat Onur Ödülü” Yaşar Kemal, Zülfü Livaneli, Vedat Türkali, Murathan Mungan ve İnci Aral’ın ardından Ahmet Ümit’in olacak. Etkinlik kapsamında düzenlenen ‘Fakir Baykurt Öykü Yarışması’nda ise ortaokul, lise ve yetişkin kategorisinde dereceye giren katılımcılar da ödüllerini alacak.

USTA İSİMLER BİR ARADA

Etkinlikte; Hıfzı Topuz, Ahmet Ümit, Hasan Ali Toptaş, İnci Aral, Canan Tan, Zafer Algöz, Can Yılmaz, Nebil Özgentürk, Aydın Ilgaz, Işık Öğütçü, Behiç Ak, Oya Baydar, Adnan Özyalçıner, Zeynep Oral, Şükrü Erbaş, Latife Tekin, Yalvaç Ural, İhsan Eliaçık, Sinan Meydan, Mine Söğüt, Kahraman Tazeoğlu ve birbirinden usta isimler edebiyatseverler için imza günü düzenleyecek. Kent Yaşam Gazetesi Haber Müdürü Gazeteci-yazar Tuncay Dağlı da etkinliğin ikinci gününde okurları için son çıkan kitabı ‘DÜN’ü imzalayacak.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir