TÜRKİYENİN TARIM DÜNYASINDAN HABERDAR OL

E-Posta adresinizle kayıt olarak siteye eklenen tarım haberlerinden faydalanabilirsiniz...

ADANA’DA  ‘PORTAKALLI LEZZETLER YARIŞMASI’

‘‘Nisanda Adana’da 7. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’’ kapsamında ‘Portakallı Lezzetler Yarışması’ yapıldı.

Park Zirve’de gerçekleşen etkinliğe Vali Mahmut Demirtaş ve Eşi Beyhan Demirtaş’ın yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Zeydan Karalar, Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, karnavalın fikir öncüsü Ali Haydar Bozkurt ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Kentin en önemli tarım ürünlerinden narenciyeyi Adana’nın sevilen lezzetleriyle buluşturmanın amaçlandığı ve bu yıl 2.si düzenlenen ‘Portakallı Lezzetler Yarışması’nda 5 farklı kategoride hazırlanan onlarca lezzet yarıştı.

lezzetler_yaristi_nisan2019_karnaval (2)

Jüri; sıcak yemekler kategorisinde Mehmet Şahin Olgun, soğuk yemekler kategorisinde Şükran İmral, pasta kategorisinde Vedat Sevgi, tatlı kategorisinde Yusuf Sezer Yüksel ve içecek kategorisinde Yusuf Ekin Dönergüneş’ü birinci seçti.

Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği üyelerinden 4 downsendromlu çocuk ve anneleri hazırladıkları lezzetlerle yarışmaya katılırken etkinlikte dernek üyeleri tarafından hazırlanan bir dans gösterisi de gerçekleştirildi.

Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Tayyar Zaimoğlu Komisyon Başkanlığı yaptığı yarışmada; kentin en önemli tarım ürünlerinden narenciyeyi Portakal Çiçeği Karnavalında lezzetlerle buluşturmayı amaçladıklarını  belirtti.

lezzetler_yaristi_nisan2019_karnaval (1)

Lezzetlerin sergilendiği stantları gezerek ürünler hakkında bilgi alan Vali Mahmut Demirtaş; etkinliğin Portakal Çiçeği Karnavalına farklı bir güzellik kattığını ve Adana’nın mutfağını, kültürünü tanıtması bakımından önemli olduğunu belirterek Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Tayyar Zaimoğlu’na ve yarışmanın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir