TÜRKİYENİN TARIM DÜNYASINDAN HABERDAR OL

E-Posta adresinizle kayıt olarak siteye eklenen tarım haberlerinden faydalanabilirsiniz...

ADANA’DA ORGANİK ÜRÜN PAZARI AÇILDI

Adana Valiliği Koordinatörlüğünde İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Çukurova Belediyesi ve Çukurova Organik Tarım Derneği işbirliğiyle oluşturulan organik ürün pazarı açıldı.

Kenan Evren Toros Kapalı Semt Pazarında Organik Ürünleri Pazarı açılışına Vali Mahmut Demirtaş, AKP Milletvekilleri Tamer Dağlı ve Mehmet Şükrü Erdinç,Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, İl Tarım Müdürü Ali tekin, AKP İl Başkanı Fikret Yeni, kamu ve sivil kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Sertifikalı ürünlerin satışına izin verilen pazarın açılışında konuşan Vali Demirtaş, organik ürün pazarının Adana’da ilk olduğunu ifade etti. Demirtaş, sağlıklı beslenmeden, sağlıklı gıdalar tüketilmesinin önemine vurgu yaptı ve Organik Tarım Ürünleri Pazarı’nın hizmete sunulmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Kenan Evren Toroslar Semt pazarında cumartesi günleri organik ürün pazarı kurulacağını ve büyük ilgi göreceğine inandığını söyledi. Çetin, organik ürün pazarında 27 sertifikalı ürün satan esnafın bulunduğunu, bu sayının artacağına inandığını ifadede etti.

Adana’da ilk kez kurulan Organik Ürün pazarında sertifikalı ürünlerin satışına izin veriliyor. Pazarda, zeytin yağı, ceviz, sebzeler,  peynir ve bal gibi organik ürünler satılıyor.

organik_pazar_cukurova_vali_kasim2017 (4)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir