TÜRKİYENİN TARIM DÜNYASINDAN HABERDAR OL

E-Posta adresinizle kayıt olarak siteye eklenen tarım haberlerinden faydalanabilirsiniz...

ADANA FİLM FESTİVALİNDE 5 KATEGORİDE ÖDÜL VAR

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek 24. Adana Film Festivali’nde sadece sanatsal kaygıların ön plana çıkmasını istedi.

24. Adana Film Festivali’nin tanıdım toplantısına katılan Hüseyin Sözlü, “İşimizi en işi şekilde yapmak istiyoruz. Amacımız siyasi kaygılardan uzak bir şekilde Türk sanatına katkıda bulunmak. Adana Büyükşehir Belediyesi desteğiyle sanata büyük yatırım yapılıyor. Ön yargılı değerlendirmelerden uzak durarak sanata yoğunlaşalım” dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek 24. Uluslararası Adana Film Festivali tanıtım toplantısı yapıldı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, toplantıda yaptığı konuşmada, sanatsal etkinliklerle Türk sanatına katkı sağlamak istediklerini belirtti. “İşimizi en iyi şekilde yapmak istiyoruz” ifadesini kullanan Hüseyin Sözlü, “Adana, Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle sanata çok büyük yatırımlar yapıyor. Kültür ve sanata yapılan yatırımlar Adana ekonomisine de büyük katkı sağlamaktadır. 4 yıldır bu festivali düzenliyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana siyasi kaygılardan uzak kaldık. Festivalle ilgili ön yargılı siyasi değerlendirmelere fırsat vermeyelim” dedi.

5 KATEGORİDE ÖDÜL VERİLECEK

Hüseyin Sözlü, festivalde 5 ana kategoride Altın Koza ödülleri dağıtılacağını belirterek, “Festivalde yeni yarışma kategorileri yer alacak, var olanların kapsamı genişletilecek. Festival boyunca 4 sinemaya ait 9 salonda film gösterimleri gerçekleştirilecek ve Adanalılar bu filmleri ücretsiz izleyebilecek.

Önemli filmlerin Türkiye prömiyerlerinin Adana’da yapılacağını kaydeden Hüseyin Sözlü, bunlara örnek olarak Fatih Akın’ın In The Fade, Lucrecia Martel’in Zama filmlerini örnek gösterdi.

SİNEMA KÜLTÜR SANAT KASABASI

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, festival kapsamında bir ilk olan Sinema Kasabası hakkında da bilgi verdi. Bu uygulamanın Türkiye’de ilk olduğuna dikkat çeken Hüseyin Sözlü, “Bu yılki festivalin kapsamında oluşturulacak Sinema Pazarı’nda sinema sektörünün aktörleri buluşup sektörün gelişimi ve sorunların çözümü için beyin fırtınalarıyla geçen birliktelikler düzenleyecekler” şeklinde konuştu.

SEVGİ KORTEJ YAPILACAK

Hüseyin Sözlü, çeşitli nedenlerle 2 yıldır gerçekleştirilemeyen Sevgi Korteji’nin bu yıl yapılacağını da açıkladı. Kortejin Sheraton Oteli önünden başlayacağını belirten Hüseyin Sözlü, festival kapsamında 29 Eylül tarihinde Atatürk Caddesi’nde Yıldızlar Kaldırımı açılışının gerçekleştirileceğini söyledi.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: